PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Terapia par i małżeństw

Terapia małżeńska, terapia par, poradnia związkowa, czyli różne formy pomocy udzielanej parom

Terapia związkowa ma na celu odbudowanie zdrowej, satysfakcjonującej relacji między partnerami. Ważne jest, aby odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące związkiem, a następnie nauczyć się je zmieniać, przekształcać albo mądrze i świadomie w nich funkcjonować. Terapia par pomaga zaspokoić potrzeby obojga, wpływając jednocześnie na indywidualny rozwój każdej z osób.

Czas trwania sesji – 90 minut. Spotkania odbywają się raz w tygodniu lub zgodnie z ustalonym wspólnie harmonogramem terapii. Czas trwania całej terapii również jest ustalany odrębnie z każdą parą.

Indywidualna konsultacja małżeńska

Zdarza się, że jeden z partnerów nie jest gotowy na terapię, nie widzi problemu albo z różnych innych względów nie chce podjąć pracy nad związkiem. Można wówczas zdecydować się na pracę indywidualną. Zmiana wprowadzana przez jednego z partnerów, wpływa na cały układ, sprzyja przerwaniu dotychczasowego sposobu funkcjonowania pary i daje przestrzeń na budowanie nowego.

Poza tym terapia indywidualna ma ogromne znaczenie dla osoby, która się jej podjęła. Zarówno w kontekście związku (pomaga jej zrozumieć sytuację, nabrać przekonania co do dalszych kroków), jak i własnej pracy nad sobą (proces odzyskiwania poczucia kontroli nad własnym życiem, poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości oraz budowania wewnętrznego spokoju, co stanowi bazę budowania zdrowych relacji i własnej satysfakcji z życia).

Czas trwania konsultacji indywidualnej – 50 minut.

 

Jeśli doświadczasz trudności w relacji, a nie możesz uczestniczyć w sesji osobiście, zapoznaj się z formami pomocy online.
Skontaktuj się ze mną, aby wybrać formę pomocy i otrzymać szczegółowe informacje – marzena@malinowa.tv

Możesz skorzystać również z formularza.

Wiadomość została wysłana
Sorry, an error has occured.