PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

PUSTKA. Nie wypełniaj jej.

Na pewno znalazłeś/aś coś, co chroni Cię przed odczuwaniem tego nieprzyjemnego stanu. Najczęściej jest to alkohol. Drinczek po pracy dla rozluźnienia. Może impreza. Papierosek. Jak nie papieros to „cukiereczek” (objadanie się). Praca, więcej pracy. Nowe impulsy, nowi ludzie – jeszcze nie zakończyłeś/aś jednego związku, już wchodzisz w kolejny. Bezrefleksyjnie wyszukujesz bodźce, żeby tylko nie pozostać za długo w tym nieciekawym stanie.

love
Spróbuj inaczej. Wypełnianie pustki pogłębia ją. To jest jak koszyk bez dna – cokolwiek wrzucisz, wyleci. Nie wrzucaj. Jeśli odstawisz swoje ulubione zagłuszacze, zostaniesz z pustką – pustką wolnego czasu, towarzyską albo emocjonalną.

 
No i po co?
Taka chwilowa pustka jest niezbędna, by poczuć pragnienie bliskości z drugą osobą. Jest też niezbędna dlatego, że dopiero puste miejsce można wypełnić prawdziwymi uczuciami. Można powiedzieć, że życie bez Partnera powinno polegać na ciągłym utrzymywaniu w sobie pustego miejsca, które on mógłby zająć. Jeśli tego nie zrobisz, jeśli wypełnisz tę pustkę czymś zastępczym (narkotykiem, telewizją, seksem), to bardzo prawdopodobne, że przegapisz swoją szansę – nie rozpoznasz człowieka, który pasuje do twej pustki jak ulał (Wojciech Kruczyński).


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl