PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Aby seks był słodki

Ostatnio upijałam Was sokiem marchwiowym, pokazując, że szukamy szczęścia daleko i za duże pieniądze, nie doceniając tego z warzywniaka na dole – 3,79 zł za kilogram, a dziś egzotiko-erotiko, czyli ananas ;)

A oto i on ;)

A12.

Jak przygotować z niego sok?
Najpierw ananasa myjemy i wycieramy. Następnie obcinamy jego podstawę i górę, czyli liście.
Ścinamy dookoła wąskie paski skórki.
I kroimy na połowę.

A1
Wycinamy twardy rdzeń ze środka.

A2
No i start!

A3

Na wierzchu powstaje smaczna pianka ;)A4

Najpiękniejsza litera alfabetu ;))

A5

 

Lubię ten masakryczny widok ;)
W przypadku ananasa nie wyrzucamy resztek.
W sokowirówce oprócz soku tworzy się pyszny mus, dżemik,
który można wykorzystać do naleśników, gofrów czy lodów.

A9
Albo po prostu zjeść go łyżeczką. Mniam ;)
A11

 

Chyba pierwszy raz w życiu piłam sok ananasowy w takiej – lubię to podkreślać – czystej postaci. Nieporównywalnie lepszy od „100-procentowego” soku z kartonu. Przede wszystkim czuć świetny, słodki zapach, a na wierzchu tworzy się lekka pianka. No i świadomość, że nie ma w sobie grama chemii.

Pozytywny wpływ na organizm

1. Skóra. Działa na nią oczyszczająco, pomaga usuwać toksyny z organizmu. Można także przygotować z niego maseczkę na wypryski i trądzik. Ze względu na potas i dużą zawartość witaminy C ma działanie przeciwzapalne, likwiduje obrzęki. Zaleca się stosować go zewnętrznie na miejsca stłuczone, opuchnięte, wspomaga gojenie po zabiegach chirurgicznych i urazach sportowych. Sok ananasowy mogą też pić osoby, które latem mają tendencję do puchnięcia nóg i rąk (potas).

2. Trawienie. Przyspiesza je, pomaga w niestrawności (ale niewskazany dla osób z chorobą wrzodową żołądka, dwunastnicy i nadkwaśnością).

3. Serce.
Korzystnie wpływa na nerki, serce i naczynia wieńcowe. Enzym bromelaina ma zdolność rozpuszczania zakrzepów krwi.

Gdzie ten seks w ananasie?

Tyle wspaniałych właściwości i ani słowa o potencji? Wprawdzie witaminy z grupy B i potas są niezbędne do produkcji hormonów płciowych (pod tym względem ananas działa podobnie jak banany), ale i tak spodziewałam się czegoś więcej.

Sam zapach jest bardzo egzotyczny i pobudza. Ale w ananasie jako afrodyzjaku chyba najbardziej liczy się smak, a już w szczególności smak, jaki nadaje… spermie. Odkąd zostało to opisane, wiele par postanowiło wspomóc światową naukę, badając tę właściwość ;)

A8

Doszłam do wniosku, że mimo niepodważalnych właściwości tego owocu, najbardziej ananasa czyni egzotycznym afrodyzjakiem jego wpływ na naszą wyobraźnię. Samo słowo budzi emocje i ciekawe skojarzenia. Jako pierwsze pojawiają się te erotyczne, słodkie, przyjemne, ale ananas to też łobuziak, niezłe ziółko, ktoś baaardzo niegrzeczny… ;)

Sen pewnego 32-latka. On wraca z pracy, ona wita go w drzwiach, oczywiście w jego koszuli zarzuconej na siebie niedbale zamiast szlafroka, w wymowny sposób podając mu szklankę ananasowego.

Czy nie o to właśnie chodzi w zdaniu „rozumiemy się bez słów”?
I co na to Freud? ;)

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl