PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Przeterminowane możliwości, czyli jak nie przegapić tych kilku chwil

Przeczytaj, żeby uniknąć.

Pewnego dnia, dawno temu, poszedłem do piekarni z moją córeczką. Rzadko się zdarzało, żebym chodził do piekarni z córeczką. Równie rzadko trzymałem ją za rączkę, a jeszcze rzadziej zdarzało się, żebym był z nią sam. To musiała być niedziela rano, bo w piekarni było dużo ludzi – kupowali tartę z truskawkami i bezy z kremem. Wychodząc, moja córeczka poprosiła, żebym jej dał piętkę z bagietki. Odmówiłem. Nie, powiedziałem, dostaniesz przy stole. Wróciliśmy i wszyscy razem zasiedliśmy do drugiego śniadania. Miła rodzinka. Ja kroiłem bułkę. Zależało mi na tym. Chciałem wywiązać się z obietnicy. Ale kiedy podałem piętkę córeczce, ona oddała ją bratu.

– Przecież powiedziałaś, że chcesz…
Chciałam wcześniej – odpowiedziała, rozwijając swoją serwetkę.
– Ale przecież to tak samo smakuje – nalegałem – tak samo…
Odwróciła głowę.
– Nie, dziękuję.

– Idę spać, zostawiam cię w ciemności, skoro tak wolisz, ale zanim zgaszę światło, chcę zadać pytanie. Nie kieruję go do ciebie, ani do siebie, kieruję je do tych ścian:
– Czy ta uparta dziewczynka nie wolałaby mieć trochę szczęśliwszego tatusia?

(Anna Gavalda – Kochałem ją)

kochałem ją

Poza tym pewne wydarzenia mają swój czas „tu i teraz”. Odsunięte na chwilę tracą potencjał i daną im szansę.  Czasem bez powodu, tak jakby układ gwiazd na niebie się zmienił czy coś równie nieistotnego.

Tak naprawdę nie chodzi tu o ojca (chyba, że o konsekwencje posiadania takiego, a nie innego ojca), bardziej o naturę bycia kobietą.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl