PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Kim jest super mama?

Do tego, kim jesteś w ogromnej mierze przyczynili się Twoi Rodzice. Albo dlatego, że coś Ci dali, albo właśnie dlatego, że tego nie zrobili. Dziś Ty masz wpływ na to, jaką kobietą, partnerką, matką będzie Twoja córka. Masz wpływ na to, jakim mężczyzną, partnerem, ojcem będzie Twój syn.
dzień matki

1. Jesteś Matką

  • Prawo „siania i zbierania plonów” działa – to co zaszczepisz dzieciom, na pewno w swoim czasie zaowocuje. Wszystko, co im dajesz, dostaniesz kiedyś z powrotem. Uważaj ;).
  • Cel rodziców – wychowanie dzieci i zbudowanie w nich wysokiego poczucia własnej wartości – tu pewnie posypią się sprzeciwy, bo niektórzy myślą, że okazywanie dzieciom, że są ważne, kochane i akceptowane przez nas to rarytas, a rarytasy jak pomarańcze – tylko od święta – np. w wigilię można się przytulić, na urodziny torcik zrobić, ale więcej to się nazywa rozpuszczanie dzieci. Tymczasem z miłością względem dziecka nie można przedawkować. Po prostu się nie da. Kochasz swoje dziecko totalnie, kiedy dajesz mu buziaka, i kiedy stawiasz mu granice. I ono musi to wiedzieć.

2. Jesteś Partnerką

  • Wiesz, że Twoja mama maczała w tym palce? Śmiało możesz zwalić na nią problemy swojego związku, przypisz jeszcze trochę tacie, żeby było sprawiedliwie. ;) Tym oto dużym skrótem chcę przypomnieć, że potrzebujemy miłości i wszystko, co w życiu robimy, ma na celu albo zdobycie miłości, albo skompensowanie jej braku.
  • Przekłada się to na jakość naszych osobistych stosunków z innymi ludźmi. Wykładnikiem naszego zdrowia psychicznego według tego, co stwierdził Abraham Maslow, jest zdolność do przeżywania z drugą osobą szczęśliwych i długotrwałych związków.

3. Jesteś Super (nawet, jeśli nie jesteś super) ;)

  • To, czy jesteś superwoman, w dużej mierze zależy od Twojej mamy. To, czy ona jest superwoman, zależy/zależało od jej mamy, i tak dalej parę pokoleń wstecz. To samo dotyczy supermanów i ich mam.

  • Życie nie cofa się. Masz korzenie, ale i skrzydła. Znamy dookoła mnóstwo osób, które są szczęśliwe, bo mają „mocne korzenie”, ale jest też ogrom tych, którym z braku mocnego podłoża wyrosły wielkie „skrzydła”. Da się. A czasem to nawet ciekawsze stworzyć własne „skrzydła” niż dostać za darmo „korzenie”.
  • Nadużywane tu słowo „super” nie oznacza: doskonała, niezawodna, wspaniała. „Super” znaczy ludzka, ciepła, pokazująca wachlarz emocji od uśmiechu po łzy i co najważniejsze moja własna.
  • Spójrz na swoją córkę, siedzi w niej superwoman. Spójrz na syna, wykapany superman. Spójrz w lustro…… :)
    Super mama

PS Swojej super Mamie, Jej super Mamie, sobie (przyszłej super Mamie) oraz wszystkim nam wspaniałym niedoskonałym Supermothers życzę super skrzydeł(S) ;D

 

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl