PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Seks jako dowód miłości

„Idziemy do łóżka z miłości” – w porządku, wierzę, że kochając się nieziemsko, chcą być najbliżej jak to tylko możliwe. Ale tak popularne, zwłaszcza wśród młodzieży, chodzenie do łóżka „w dowód miłości” brzmi już bardziej podejrzanie i pachnie „transakcją”. Dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze któraś ze stron ma co najmniej wątpliwości, czy powinna to robić albo czy dobrze się stało, że już to zrobili.

seks jako dowód miłości

Niby tak romantycznie…

Pani Ewa z Panem Wiesławem tak sobie rozmawiają przy szarlotce i coli (Seks czegoś smutny – antyporadnik dla tych, którzy grają o miłość).

Wiesław Sokoluk: Są pewne motywy, z powodu których nie warto iść do łóżka. Na przykład dowód miłości. To jest na pewno na „nie”.

Ewa Klepacka-Gryz: Przecież co druga młoda para właśnie z tego powodu decyduje się na seks.

Wiesław Sokoluk: Pomyśl, co to tak naprawdę oznacza? On jej daje atrapę miłości, ona mu daje atrapę seksu, a w ogóle zaczynają bycie ze sobą od szantażu emocjonalnego. Tak jest niezależnie od wieku, nowoczesności i miejsca na ziemi. Seks nie cierpi, jak się go używa do czegokolwiek innego niż do tego, czemu służy, i zawsze się wtedy mści.

Więc do czego służy seks?

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl