PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Świat idzie w dobrą stronę

Anna Mieszczanek w rozmowie z Wojciechem Eichelbergerem

Anna Mieszczanek: Napisał pan kiedyś, że miłość polega na tym, żeby dawać swój czas i uwagę drugiemu człowiekowi. Proste i straszliwie trudne.

Wojciech Eichelberger: Sam też doświadczam tej trudności – ale to rzeczywiście najważniejsza rzecz. Jeśli spotykasz ludzi, którzy się kochają, widzisz, że w naturalny sposób dają sobie właśnie swój czas i uwagę. Patrząc na nas – ludzi, można powiedzieć, że chyba najbardziej kochamy swoje telewizory, swoje samochody, swoje gazety czy swoją pozycję, a potem dopiero bliskich.

AM: A potem budzimy się w szpitalu…

malinowa.tv.


WE:
W wydawnictwie „Pusty Obłok”, ukazała się niedawno książka „O pracy ze śniącym ciałem”, której autor, amerykański psychoterapeuta Arnold Mindell, twierdzi, że choroba, która nam się przydarza nie jest przypadkowa. Jest zawsze „wycelowana” w taki sposób, żeby nasz życiowy problem, życiowe pytanie, które do tej pory było pomijane, nie zauważane, stanęło przed nami z całą okazałością.

AM: Jak zawał, który stawia przed nami sprawę naszego serca.

WE: Właśnie.

AM: Nie ma pan wrażenia, że nasz świat pędzi w stronę muru, o który za chwilę się roztrzaska? W złą stronę?

WE: Wierzę, że wszystko idzie w dobrą stronę. Być może jest tak, że ludzkości też potrzebna jest choroba, wielkie cierpienie, po to, aby stanęły przed nami najważniejsze, ignorowane dotąd pytania. Miejmy nadzieję, że dzięki temu nastąpi skok w świadomości, zmieni się hierarchia wartości. I być może zaczniemy żyć inaczej.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl