PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Co sprzyja trwałości związku?

Urok i fascynacja to bardzo ważne elementy relacji. Ale jest też współdziałanie. To ono właśnie potrafi spajać, pociągać i ładować energetyczne związek całymi latami. Co szczególnie sprzyja trwałości związku?
    • Wspólne plany. Taki banał. Ale skuteczny. Jak jedne zostaną zrealizowane, to tworzy się nowe i…. tak przez całe życie. Oczywiście jest to pewnie tylko jeden z wielu czynników spajających związek, ale bardzo ważny. Widzę to obserwując swoich Rodziców, którzy zawsze mają jeszcze jakieś plany, stale do czegoś dążą. Ciągle coś knują. 
    • Wspólna praca. Wiem, że nie każdej relacji służy. Ale czasem to właśnie ona nakręca związek, buduje motywację, kreuje nowe marzenia. Trzeba tylko umieć być razem i jeszcze bardziej umieć nie być. Nie potrafią dobrze współpracować osoby, które mają tendencję do „stapiania się”. 
  • Wspólne przeżywanie. To, że się cieszy wspólnie z sukcesów, razem martwi się porażkami, przeżywa chwile napięcia i zastanawia czy projekt wyjdzie. Kończy się coś. Rozwija się coś od nowa. To niesamowicie zbliża. Tak się rodzi zachwyt.
 
Tak więc istnieją związki, które niekoniecznie zaczynają się od łóżka. 
Ale to akurat nie do końca o moich Rodzicach…. ;)))

OK, poważnie. Znacie pary, które pracują razem, prowadzą razem firmę albo realizują wspólne projekty i którym wychodzi to na dobre? 

Co jeszcze może sprzyjać trwałości związku? 

Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl