PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Wybierz partnera innego niż zwykle

Przyciągamy się. Nie na zasadzie czary mary, ale według wewnętrznej reguły, z której najczęściej jednak wcale nie zdajemy sobie sprawy. Dlaczego przyciągasz (wybierasz) ten typ mężczyzny? Czemu pociągają Cię takie, a nie inne kobiety?

2
  • Spróbuj przeanalizować, jakie wspólne cechy dotyczące wyglądu, charakteru, sposobu bycia, zachowywania się mieli Twoi partnerzy/miały Twoje partnerki?
  • Jeśli wydaje Ci się, że poznawane osoby nie są do siebie „podobne”, to pomyśl, co podobnego od nich otrzymywałaś/otrzymywałeś? Co Ci dawały? Jakie Twoje ważne potrzeby zaspokajały?
  • W jakich podobnych kwestiach ich nie zaspokajały? Co w tych relacjach przeszkadzało Ci? Z jakiego powodu rozpadały się?
  • Szukaj wspólnych punktów. Spójrz za siebie i uświadom sobie, jaki schemat powielasz?
  • Zwracaj na to uwagę wchodząc w nowe relacje. Nie powtarzaj tych, które Ci nie służą (mimo, że przecież właśnie do nich tak mocno Cię ciągnie i właśnie w te, a nie inne chcesz wchodzić).
To, w jaki sposób przyciągamy się wzajemnie przedstawiły bardzo obrazowo w swojej książce Katarzyna Miller i Ewa Konarowska:
Wyobraź sobie małą dziewczynkę na balkonie, a poniżej trzystu facetów ukrytych pod czarnymi parasolami. Ona bez pudła wybierze spośród nich tego właściwego, wskazując na czarny parasol trzeci od lewej w piętnastym rzędzie, i powie: ON! I to będzie ten „słuszny”, najgorszy z możliwych wybór(K. Miller, E. Konarowska, Chcę być kochana tak jak chcę).
To nie takie proste zawsze mieć tę świadomość i czujność. To nie takie proste umieć zrezygnować z czegoś, czego przecież „pragniesz”, mimo że Ci szkodzi. To nie takie proste dowiedzieć się, czego (kogo) potrzebujesz zamiast…

Ale to możliwe.

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów (Albert Einstein).

Szaleństwem jest wchodzić wciąż w te same schematy związków i oczekiwać, że kolejny będzie bardziej szczęśliwy, udany, trwały.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl