PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Jak znaleźć partnera „na życie”?

Czemu wraz z wiekiem, doświadczeniem i wiedzą mądrym dziewczynom (podobnie jak dojrzałym mężczyznom) trudno znaleźć tzw. odpowiednią osobę i wejść w trwały związek?

malinowa.

Odpowiedź znajdziecie w książce Chcę być kochana tak jak chcę Katarzyny Miller i Ewy Konarowskiej.

Ewa Konarowska: My akceptujemy swoje cechy, niektóre zachowania i w tym sensie ciągle się lubimy. Jesteśmy wobec siebie uprzejmi, ale to nie wystarcza, żeby porozumieć się na głębszym poziomie. Gdybyśmy, ja i tamte dwie kobiety, o których opowiadasz, miały lepsze porozumienie z samymi sobą, to mogłybyśmy wyraźniej dostrzec też, co się dzieje w relacji z „nim”.

Katarzyna Miller: Wiele kobiet się temu opiera: ja się nie będę poznawała ani rozwijała, bo dlaczego to znów ja mam nad czymś pracować, przecież on się gorzej dogaduje z ludźmi. Co jest często prawdą.

Kiedy człowiek rozwija się, staje się bardziej wybredny. W takim dobrym sensie, że widzi więcej. Widzi, że potrzeba mu kogoś, kto jest normalniejszy, spokojniejszy, zdrowszy, bardziej znający siebie, umiejący się dogadać… Zaczyna wyczuwać, kto jest, a kto nie jest dojrzałym człowiekiem.

Z jednej strony zyskuje umiejętności wyboru, które są ważne, ale z drugiej z żalem stwierdza, że nie bardzo jest z czego wybierać. I z tego powodu niewiarygodna liczba wspaniałych kobiet decyduje się na bycie singlami.

 

Wniosek:  Trzeba jak najwcześniej zacząć poznawać siebie i rozwijać SIĘ, żeby funkcjonować na co dzień „z otwartymi oczami”, a nie błąkać się na oślep z przeświadczeniem „a może z tym spróbuję…”, „a może z tym się uda…”.

No chyba, że macie za dużo czasu, flirty i rozstania są Waszym hobby, a domena życiowa to „błogosławieni nieświadomi” ;).

I dodam tylko, że tak samo rzecz się ma z mężczyznami – aż tak bardzo się nie różnimy ;)

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl