PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Zamek w Czersku, czyli randka w plenerze

Wyjść z domu, zmienić otoczenie, przeżyć razem coś innego. Wszyscy tego potrzebujemy.

Dzisiaj mam dla Was pomysł na randkę, wypad z przyjaciółmi albo rodzinny piknik ;) Jest jeszcze lato. A przed nami pogodny weekend, dlatego korzystając z wrześniowego słońca, polecam odwiedzić zamek książąt mazowieckich w Czersku (na południe od Warszawy, w okolicach Góry Kalwarii).

Wybrałam się tam niedawno ze znajomymi. W niedzielne popołudnie, tak spontanicznie.

wieza3
Lokalizacja

Bogatsza o to doświadczenie polecam zabrać ze sobą wygodne buty (jest trochę chodzenia – na zewnątrz po trawie, w środku po schodach), kocyk i koszyk z jedzeniem.

Ale to nie wszystko. Mam swój własny pomysł na romantyczny wieczór we dwoje w tamtejszych okolicznościach przyrody. Znów potrzebny kocyk (jak widać bez koca nie uda się żadna randka) :P i winko, jeśli nikt nie prowadzi, ewentualnie termos z herbatą (nigdy nie wiadomo, jak nam się randka przedłuży). Cała noc, to pewnie lekka przesada, ale do północy można sobie swobodnie leżeć i oglądać gwiazdy. Poza tym istnieje możliwość noclegu na baszcie.

 

zam zam2 zam3

Widziałam też spore palenisko, więc dla miłośników trzaskających w ogniu patyków i zapachu pieczonej kiełbasy, to również może być atrakcyjne miejsce.

taakokno2

Świadomość, ważna rzecz. Kiedy czytam, że jest to zamek gotycki wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku, że w XI wieku w jego miejscu stał drewniany gród zbudowany przez bodajże Bolesława Śmiałego, że w tutejszym lochu więziono jakiegoś księcia, że zamek podlegał potem królowej Bonie, że doznał uszczerbku w czasie Potopu szwedzkiego, czuję ten klimat. Naprawdę czuję. Miło jest wiedzieć, że ktoś siedział na tym murku przede mną. Ktoś wczoraj, a ktoś ponad sześćset lat temu :)

zam4 Pająki są, ale małe ;D
pajak pajak2 okno schodyzam5

tak

Dzisiaj zakochane parki mają tu swoje sesje ślubne, a poza tym właściwie niewiele osób przechadza się tędy, mimo weekendu. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś była to „jedna z najważniejszych rezydencji księcia Janusza I”. Ludzie się zmienili, zmieniły się czasy i zmieniło się pojęcie rezydencji. To na pewno :).

Ale może właśnie dlatego jest to doskonałe miejsce na miłą, klimatyczną randeczkę. Piknikową w dzień, romantyczną w nocy. Polecam.

PS I przypominam o kocu ;)

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl