PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Jeśli Ci na kimś zależy, przyjrzyj mu się uważnie

Po czym poznać, że ukochanej osobie na Tobie zależy? To oczywiste – troszczy się, dba, chce Twojego dobra. Wie, co lubisz i jak się zachowujesz. Ale jest coś jeszcze. Chyba nikt inny nie zna lepiej Twoich pieprzyków niż partner/partnerka. Również tych, o których nawet Ty sam/sama nie masz pojęcia.
Sprawdź pieprzyki

Niby z przymrużeniem oka, ale właściwie to chyba całkiem poważnie i trafnie – czyje znamiona, jak nie osób, z którymi jesteś blisko na co dzień, najlepiej znasz? Tak to już jakoś się dzieje. Dla przykładu, moja mama jest w stanie wskazać mój pierwszy pieprzyk (pierwszy pieprzyk, jaki pojawił się w bardzo wczesnym dzieciństwie). Dziś mam ich mnóstwo.

Podobnie jest w związkach. Pewnie niejedna kobieta z zamkniętymi oczami odtworzy mapę pieprzyków (a przynajmniej najbardziej charakterystyczne znamiona) swojego partnera. Analogicznie panowie.

Pieprzyki z jednej strony dotykają sfery intymnej – trzeba być dosyć blisko, aby je spostrzec. Z drugiej, wymagają uważności. Dla kogoś, z kim kontaktujemy się przelotnie, są raczej „niewidoczne”.

Rozpisałam się trochę. Tymczasem chciałam po prostu wyrazić swój zachwyt nad kampanią, z którą zetknęłam się dopiero teraz, mimo że przebiegała już wczesną wiosną. Jest rewelacyjna! Pięknie zrealizowana. Idealne hasła! Świetny i pożyteczny przekaz. A dalmatyńczyki – rozbrajające!

Może wakacje nie są najlepszą porą na badanie znamion (powinno się robić to przed sezonem letnim), ale ponieważ raczej się nie opalam, a właściwie unikam intensywnego słońca, moja skóra niewiele różni się w poszczególnych porach roku, dlatego wybrałam się na badanie pieprzyków. Okazało się, że żaden na szczęście nie jest groźny. Jednak stan swojej skóry i wszelkie pojawiające się na niej zmiany należy co pewien czas kontrolować. 

Na wszelki wypadek przypomnę raz jeszcze, mam nadzieję znane już wszystkim, kryteria obserwacji znamion.

Sprawdź, czy Twoje i Twoich bliskich pieprzyki są bezpieczne.

Znamiona ocenia się na podstawie:

A – asymetrii (im mniej symetryczne znamię, tym większe ryzyko czerniaka)
B – brzegów (brzegi nieregularne)
C – koloru (nierównomierny rozkład barwnika w obrębie pieprzyka)
D – wielkości (powyżej 5 mm średnicy)
E – ewolucji (zmiany w ciągu ostatnich 3 miesięcy)

Zapraszam do wnikliwej obserwacji. W myśl hasła – Jeśli Ci na kimś zależy, przyjrzyj mu się uważnie.

Jak badać pieprzyki

Jeszcze dziś obejrzyj dokładnie wszystkie bliskie Ci „dalmatyńczyki” i sam/a też daj się przyglądnąć.
Z każdej strony.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl