PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Playboy, czyli tylko się nie zakochaj

Mężczyzna, który chce tylko seksu. Ciągle zmienia kobiety. Do żadnej nie zamierza się przywiązywać. Przynajmniej tak twierdzi.

 

„Pozwól mi być blisko, ale nie ograniczaj mnie i nie zobowiązuj do niczego”. To jest nasza ukryta prośba kierowana do kobiety, gdy występujemy w przebraniu playboya. W rzeczywistości brzmi to na ogół tak: „Umawiamy się na zabawę, to nic poważnego. Tylko się nie zakochaj”.

(W. Eichelberger).

 

Ja nazywam ten typ mężczyzn kobieciarzami. Mogą być i playboye. Już samo określenie brzmi wyraźnie pejoratywnie. Niczego dobrego się po nich nie spodziewamy.

Zaskakująca jest jedna rzecz. Taki mężczyzna już na początku znajomości mówi kobiecie: „Tylko się nie zakochaj”. Jej się to zwykle nie podoba, ale czasem próbuje empatycznie zrozumieć jego decyzję (czy też raczej podejście do życia) i zaakceptować ją. A potem kiedy już zrozumie i zaakceptuje… Tadam – playboy zakochuje się. Już nie pierwszy raz słyszę taką historię.

I tak oto rasowy kobieciarz zaczyna marzyć o trwałym związku, a „jedna z miliona” staje się „jedną na milion”. Magia ;).

 

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl