PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Męskie pół świata

Chce polecić Wam dzisiaj książkę Męskie Pół Świata wydaną nakładem Wydawnictwa Zwierciadło, która jest rozmową dwóch dojrzałych mężczyzn, Wojciecha Eichelbergera i Tomasza Jastruna. Pierwszy jest psychoterapeutą, a drugi felietonistą, reporterem.

Recenzenci zapowiadają, że pomoże ona kobietom poruszać się w labiryncie męskiego świata, a mężczyznom – zrozumieć siebie. Zapomnieli dodać – pod warunkiem, że umiemy wyciągać wnioski z czyichś doświadczeń i potrafimy czytać „między wierszami”.

meskie pol

Na plus

Zawsze najbardziej dociera do mnie realne przeżycie, dlatego muszę koniecznie wspomnieć o opisanym w tej książce spotkaniu – dwóch rozmowach uczestniczy Paulo Coelho (zapomnij na chwilę czy lubisz jego książki, czy nie), który w 2004 roku kupił dom we Francji u stóp Pirenejów, niedaleko sanktuarium w Lourdes. Tam też przypadkiem się spotkali – Eichelberger, Jastrun i Coelho. Ten właśnie rozdział zainteresował mnie najbardziej. Po pierwsze nosi tytuł „Seks jest święty” ;) Po drugie jest bardzo namacalny. Widzę te Pireneje, widzę Lourdes i widzę Coelho niosącego kanistry wypełnione wodą z cudownego źródła (podobno nie pozwolił, żeby mu w tej czynności pomóc). No tak, dźwiganie świętej wody raczej nie powinno grozić wyskoczeniem dysku ;)

Na minus

Choć książka jest napisana w formie dialogu, wcale niełatwo się ją czyta. Trzeba umieć sprawnie podążać za tokiem rozumowania autorów, aby wyciągać wspomniane już bezcenne wnioski.

meskie pol2.2

O czym jest książka (w wielkim skrócie) 

Mężczyzna wobec kobiet

 1. Wstęp
 2. Matka
 3. Kobiece autorytety
 4. Kobieta w mężczyźnie, mężczyzna w kobiecie
 5. Kochanki i kochankowie
 6. Babsztyle, wiedźmy, jędze
 7. Siostry nasze, przyjaciółki nasze
 8. Córka
 9. Seks jest święty
 10. Prostytutka
 11. Żona

Męskie tajemnice

 1. Eroto-groza
 2. Lęk przed bliskością
 3. Pułapka małżeństwa
 4. Jak otworzyć twarde serce?
 5. Wielkie żarcie
 6. Alkohol – kochanka mężczyzny
 7. Seksoholicy
 8. Nasze wielkie rykowisko
 9. Niedojrzałość, czyli Piotruś Pan

 

Nie wiem, czy koniecznie obciążyłabym tą książką na stałe półki swojej biblioteczki, ale rozdział o seksie (świętym i zalecanym) polecam przeczytać. A może jeszcze jeden „Alkohol – kochanka mężczyzny”.

Z każdej biblioteki można wypożyczyć na miesiąc, a w Empiku na miejscu te dwa rozdziały zajmą Wam maksymalnie 15-20 minut. No chyba, że chcecie mieć w domu Męskie Pół Świata ;)

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl