PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Czy można mieć kochankę, nie mając żony?

Czym kochanka różni się od stałej partnerki, która formalnie nie jest żoną? Gdzie leży między nimi różnica? Bo chyba nie w łóżku?

kochanka_4
Kadr z filmu „Clara et moi” (2004) z Julie Gayet

Nigdy nieżonaty prezydent Francji, który z pierwszą swoją partnerką (mają razem czworo dzieci) rozstał się zanim jeszcze objął prezydenturę, a który przez ostatnie lata żył z dziennikarką Valérie Trierweiler, oficjalnie uznawaną za pierwszą damę, spotyka się z aktorką Julie Gayet. Ma kochankę! Taka informacja obiegła media.

Historia jakich wiele, choć może rzeczywiście nie tak często prezentowana w wydaniu głowy państwa. W każdym razie jest romans.

W związku i poza związkiem małżeńskim

Pomińmy już miłosne historie Hollande’a. Coś innego mnie zastanowiło. Niby ślub niczego nie zmienia. Niby wierność i lojalność powinny towarzyszyć ludziom zawsze, niezależnie od stanu cywilnego, a kiedy zdradzasz (nieważne przed czy po ślubie) to jesteś po prostu, delikatnie mówiąc nieuczciwy. A jednak fakt ślubu zmienia wiele.

Chociażby określa status. Zarówno zagraniczne media, jak i sami Francuzi mają spory problem z etykietą, ponieważ na wszelkich międzynarodowych spotkaniach nigdy nie wiadomo jak tytułować partnerkę prezydenta, nie będącą jego żoną. Ale to tylko jedna strona medalu. Druga – oczywiście, że ślub niczego nie zapewnia, nie gwarantuje, jednak porozmawiajcie z kobietami – jeśli spotykają atrakcyjnego mężczyznę, który ma żonę są bardziej powściągliwe, niż gdyby miał (tylko) dziewczynę. Coś jest na rzeczy…

No i wracamy do pytania za sto punktów – Czy można mówić o kochance, jeśli nie ma się żony? A może wręcz odwrotnie – każda kobieta, utrzymująca miłosne kontakty (nawet z wolnym mężczyzną) jest kochanką, dopóki nie zostanie żoną?

Lubię jasne sytuacje. Lubię obrączki.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl