PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Rozstali się podczas cudownych wakacji

Chcecie sprawdzić, czy jako para pasujecie do siebie? Wyjedźcie razem na wakacje! Urlop we dwoje to niezwykle szybki kurs wzajemnego poznawania i sprawdzania w różnych sytuacjach. Bez względu na późniejsze wnioski, polecam przejść go każdej parze.

Mali w Grecji

Podczas urlopu mierzymy się zarówno z momentami stresującymi, nerwowymi, wymagającymi radzenia sobie, jak też z nudą i nadmiarem czasu wolnego, który przecież trzeba jakość wspólnie wypełnić. Niby wakacje, niby wyjątkowe, niecodzienne warunki, a jednak tak niezwykle rozpoznawcze, diagnostyczne, konfrontujące i pokazujące całą prawdę o związku.

Trzy sytuacje wymagające obserwacji

1. Sprawdźmy się w nowych warunkach

Polecam. Naprawdę to bardzo ważne, kto będzie ganiał w środku nocy komara. Kto i na co się złości, kogo i co wyprowadza z równowagi. No i jak w takich sytuacjach reaguje. W domu jest inaczej. Ignorujemy, machamy ręką, lecimy dalej. Na wakacjach wszystko zmienia znaczenie. Mamy też czas, żeby pozwolić sobie wiele rzeczy zauważyć. I się ich czepić.

2. Sprawdźmy, na ile zbieżna jest nasza potrzeba aktywności

I jak sobie z tą zbieżnością lub rozbieżnością radzimy. Bardziej dopełnia nas czy raczej męczy? Podczas urlopu wychodzi a jaw, kto lubi spać, a kto chce od rana biegać albo nurkować. Kto lubi zwiedzanie, a kto uwielbia wylegiwać się w słońcu. O ile w domu można się w tych różnicach wręcz uzupełniać, o tyle na wakacjach oczekujemy współdziałania w parze. Rzadko kto sam wypuszcza się na miasto, zostawiając partnera na plaży.

3. Sprawdźmy, jak to jest wspólnie się nudzić

O tak, to jest dobry test! Bywa, że nie trudności i stres, ale dopiero komfortowe warunki, tzn. spokój, brak codziennych problemów do pokonania i za dużo czasu wolnego ujawniają, czy ze sobą wzajemnie wytrzymujemy.

Ale nie spieszcie się z rozstaniem

Trzy powyższe wskazówki są praktyczne i bardzo cenne. Ale żeby mi wszyscy po wakacjach nie wrócili jako single, muszę wspomnieć o czymś jeszcze. O sytuacji wyjątkowej. Znam związki, którym w ciągu roku układa się dobrze, nawet bardzo dobrze, a kryzysy przychodzą tylko podczas wakacji. Jakby nie wiedzieli, co wówczas ze sobą wzajemnie począć.

Jeżeli tworzycie taką parę, zachowajcie spokój. Urlop zwykle (na szczęście) trwa krótko. Nawet jeśli miałby być to miesiąc, to i tak rzadko jeden miesiąc jest w stanie naruszyć trwałość związku, skoro przez jedenaście pozostałych jest cudownie.

Szczerze i bez ukrytej ironii – życzę udanych wakacji we dwoje! ;)

 

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl