PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Adam Ringer, prof. Adam Witkowski i Kasjan Pracki, czyli Wenusjanki w męskim gronie

Wenusjanki po wakacyjnej przerwie ruszyły pełną parą! Wrześniowe spotkanie uznaję za bardzo udane: stałe uczestniczki, ale też sporo nowych osób, jak zwykle przemiła atmosfera i inspirujący prelegenci (tym razem w męskim składzie).
Adam Ringer Green Caffè Nero

Zobacz wcześniejsze konferencje Wenusjanek, w których brałam udział
***

Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Prof. dr hab. med. Adam Witkowski

Kardiolog inwazyjny, członek Zarządu EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego – opowiadał o tym, jak żyć, aby zachować zdrowy układ krwionośny. Przedstawił też założenia kampanii „Stawka to życie. Zastawka to życie”, która ma na celu promocję wśród Polaków nowego rozwiązania w medycynie, jakim jest implantacja zastawki aortalnej za pomocą cewnika. Implantacja jest szczególnie ważna dla osób, które nie kwalifikują się do chirurgicznego zabiegu.kardiolog Adam WitkowskiProf. dr hab. med. Adam Witkowski

Kasjan Pracki

Absolwent AWF, instruktor kulturystki oraz pływania. Opowiadał, na czym polega trening indywidualny. Sama zaskoczona byłam, jak dużej wiedzy z zakresu fizjologii, biochemii i biomechaniki wymaga przygotowanie i poprowadzenie takiego treningu. Do tego dochodzą różnorodne formy treningu oraz umiejętność dobrania diety.
Kasjan Pracki - trener indywidualnyKasjan Oracki

Adam Ringer

Współwłaściciel znanej chyba wszystkim sieci kawiarni Green Caffè Nero i wielu innych biznesów. Człowiek niezwykle ciekawy, z charyzmą. Chętnie przytacza historie, dzieląc się doświadczeniami ze swojego życia. W jego opowieściach zrobienie nawet największego biznesu wydaje się łatwe i oczywiste :) Na pytanie, jak to wszystko się zaczęło, odpowiada: obserwacje, przypadek, zajęcie przestrzeni niezagospodarowanej.

Proste.

Jeszcze jedna odpowiedź pana Adama utkwiła mi szczególnie mocno w pamięci. Zapytany o to, w jaki sposób może jednocześnie zajmować się tak wieloma biznesami, przedstawia dwa sposoby pracy. W przypadku prowadzenia kawiarni prezentują się one następująco: albo stawiamy żonę na kasie, a córka robi kawę (ale wtedy prowadzimy jedną kawiarnię), albo ufa się ludziom i deleguje zadania.

Proste.

Tak, niby oczywiste. Ale przy tak licznych biznesach (nawet wyłączając te kawiarniane), nadal niepojęte. Trzeba dodać, że pan Ringer ma pomysły na realizację kolejnych przedsięwzięć, w czym stopuje go jednak żona.

Jako psycholog pozwolę sobie wyrazić podziw nad wewnętrzną siłą, jaką zwykle muszą wykazać się „ludzie biznesu”. Po pierwsze, jak wiadomo wszystkim nie da się dogodzić, a prowadzenie firmy/firm to sprawa na dużą skalę, gdzie dogadzanie jednostkom jest logicznie wręcz niemożliwe. Po drugie, sama nie wiem, jak zareagowałabym, gdyby przyszło mi zmierzyć się z zarzutem, że „nie mam duszy, tylko dolary w oczach” :). Zwłaszcza, gdy mija się to z prawdą.

Podziwiam i szczerze gratuluję.

Adam Ringer

Adam RingerAdam Ringer

Nowe zabawy networkingowe

networkingzabawy networkingowe

Rozmowy w kuluarach
spotkanie WenusjanekSpotkanie Wenusjanek

Kolejne spotkanie Wenusjanek w Warszawie już 3 listopada.
Do zobaczenia! :)

 

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl