PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Kobiety są przewidywalne, dlatego łatwo je zdobyć

Jeden z moich znajomych uparcie twierdzi, że kobiety są baaardzo przewidywalne. Podobno wiedząc kilka rzeczy, można zdobyć każdą. I niezwykle łatwo jest nauczyć się wywoływać u nich zamierzone reakcje. Oczywiście sam ogromnie przy tym cierpi – w końcu przecież na dłuższą metę jest to niezmiernie nużące. Ochhh, jakież mam pragnienie zaprezentowania mu kobiecej nieprzewidywalności…

Pewnie zaraz okaże się, że jest to kolejny element prowokacji, której uległam. Wiem, że on wie, że ja wiem. Zabawa będzie interesująca tym bardziej, że pewnie właśnie to czyta. ;)

Poza tym chyba jestem jeszcze pod wpływem obejrzanej ostatnio Afery Thomasa Crowna (1999). Intryga się mnie trzyma ;)

Ale OK, na poważnie. Czemu mój kochany przyjacielu szukasz intrygującej kobiety i czemu takiej nie znajdziesz? I czemu Afera Thomasa Crowna to tylko film? I dlaczego właśnie ten film Cię tak kręci? I dlaczego identyfikujesz się z głównym bohaterem (Pierce Brosnan w roli Thomasa Crowna)? I czemu pragniesz kobiety intrygującej jak Rene Russo w roli Catherine Banning?  • Gdy spotykasz nową osobę mało interesuje Cię, jaka ona naprawdę jest, bardziej czy pasuje do Twoich wyobrażeń. Jeżeli przy okazji jest między wami „chemia”, pomniejszasz jej wady i zaczynasz poszukiwać zalet zgodnych z Twoim schematem idealnej Partnerki. Psychoterapeuta Wojciech Kruczyński poleca stworzyć sobie w głowie oprócz ideału kobiety, jego całkowite przeciwieństwo – antyideał, do którego także będziesz kandydatkę porównywać. 
  • Oczywiście przyszła Partnerka pomoże Ci w tym, abyś widział ją przez pryzmat swojego ideału. Na każdym spotkaniu będzie piękna, wypachniona, olśniewająca. Podczas rozmowy z Tobą szybko zorientuje się, jakie masz wymagania i postara się im sprostać. To nie jest perfidna manipulacja, ona po prostu chce Ci się spodobać. Robi to intuicyjnie. Poza tym każdy z nas chce znaleźć kogoś, kto będzie go podziwiał. Zresztą robisz dokładnie to samo, aby zasłużyć na jej względy. I to jest moment, w którym mierzymy się z tzw. przewidywalnością kobiet – odgadujesz życzenia Partnerki i spełniasz je. Jeszcze raz podkreślam – zachowujesz się podobnie jak ona względem Ciebie. Ona przewidywalna i… Ty przewidywalny.
  • Macie już na sobie atrakcyjne maski. Tworzy się obietnica euforycznej miłości, być może nawet szczęśliwego życia. Wszystko jest piękne, myślicie w jednej sekundzie o tym samym, lubicie te same filmy, tę samą muzykę, no albo co najmniej podobną. Poczucie jedności jest oczywiście złudzeniem. Obie strony doskonalą się w odpowiadaniu oczekiwaniom Partnera. 
  • Chciałeś ją zdobyć i zdobywasz. „Je Ci z ręki”, ale nie dlatego, że jest taka głupia, naiwna, prosta i przewidywalna, a Ty jesteś ekspertem od uwodzenia, ale przede wszystkim dlatego, że ona też tego chce. Niektóre kobiety grają niedostępne – to Cię intryguje, ale potem (jak już uda się nawet tę niedostępną zdobyć) jesteś jeszcze bardziej rozczarowany przewidywalnością kobiet. A ja wiem, że nawet niedostępna kobieta, chciała być zdobyta… skoro udało Ci się ją uwieść. 


;)

Ach te przewidywalne początki… Ale jaka naprawdę ona jest? I jaki naprawdę jesteś Ty? Tego żadne z Was o sobie wzajemnie w dalszym ciągu nie wie. I to akurat jest intrygujące. Zacznijcie być razem. Częściej, bardziej. Trudno wyglądać pięknie w każdej minucie dnia. Ale żeby tylko chodziło o wygląd… Pod spodem są emocje, jest złość, rozczarowanie, smutek, narzekanie, konfrontacja oczekiwań. Żadne z was nie jest w stanie ciągle naśladować wymarzonego przez Partnera zachowania. Każdy zaczyna być sobą i pokazuje, co naprawdę ma w środku. W którymś momencie oskarżysz Partnerkę (prawdopodobnie ona również Ciebie) o zmianę na gorsze. Nie tyle zmieniliście się, co przestaliście udawać.

W prosty, przewidywalny, być może nawet zbyt łatwy sposób potrafimy siebie zafascynować i zdobyć.
Nieprzewidywalnie trudno jest nam w tym związku pozostać.


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl