PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Alfabet miłości – konkurs

Książka o miłości. A jak autonomia, B jak bliskość, D jak decyzja, F jak flirt, I jak intencje, M jak małżeństwo, R jak rutyna, S jak seksualny dostęp, W jak wierność i wybaczanie… „Alfabet miłości”, czyli związek od A do Z. Ze wszystkimi przecinkami, wielokropkami i znakami zapytania, jakie niesie wspólne życie we dwoje.
Alfabet Miłości

Książka napisana przez Renatę Mazurowską i profesora Bogdana Wojciszke, znanego pewnie wielu z Was autora kilku innych publikacji. W bestsellerowej już „Psychologii miłości” wymienił trzy składające się na miłość elementy: intymność, namiętność, zaangażowanie. W „Alfabecie miłości” natomiast, tytułowa miłość została rozłożona na czynniki pierwsze. I tak oto otrzymujemy wyjaśnienie tego, czego nie do końca jesteśmy świadomi, rozprawiamy się z od lat powtarzanymi stereotypami, a przede wszystkim dostajemy wskazówki do pracy nad sobą i nad swoim związkiem.

 

Zamierzam wczytać się w „Alfabet miłości” i przeanalizować go bardzo dokładnie, a tymczasem fragment rozdziału „Bliskość”:

Z jednej strony pragniemy bliskości z partnerem, z drugiej zbytnia bliskość wcale nie sprzyja miłości (…).

Tajemniczość sprzyja utrzymaniu relacji? Nie warto wykładać wszystkich kart na stół? Tutaj pojawia się dosyć wyraźna sprzeczność ludzkich pragnień i sprzeczność oczekiwań kierowanych względem tego samego partnera. W zasadzie chcemy od partnera wykluczających się dóbr, prawda? Chcemy z jednej strony właśnie, żeby pozostawał trochę tajemnicą, bo to fascynuje, jest źródłem jakiegoś dreszczyku, ale z drugiej strony nie służy to poczuciu bezpieczeństwa. Taki tajemniczy partner jest nieprzewidywalny, może jutro wyjdzie po papierosy i wróci za pięć lat? Pragniemy sprzecznych rzeczy od tej samej osoby.

KONKURS

Mam dla Was trzy egzemplarze tej książki do wygrania.

Zadania konkursowe są dziś następujące:

  1. Udostępnij ten wpis – https://www.malinowa.tv/2015/02/alfabet-milosci-konkurs.html – na swojej tablicy na Facebook’u.
  2. Wybierz literę alfabetu, na którą zaczyna się jeden z najważniejszych według Ciebie „składników” miłości, związku, trwałej relacji. Napisz o tym w komentarzu pod wpisem. Oczywiście uzasadnienie mile widziane :).Np. T jak troska o drugą osobę. Nie tylko dbanie o nią, opieka, odnoszenie się do niej z czułością, ale też liczenie się z jej zdaniem podczas podejmowania ważnych decyzji, dokonywania wyborów. Wsparcie.

Konkurs trwa od 14.02.2015 do 19.02.2015 do godziny 23:59. Wygrywają trzy osoby! Wyniki zostaną podane w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu na fanpage’u MalinowejTv i na blogu pod tym artykułem. Powodzenia!

Wyniki

Zgadzam się ze wszystkimi odpowiedziami, jednak musiałam wybrać tylko trzy. Książkę „Alfabet miłości” otrzymują: Paweł Łabuzek, Riley, Vanessa.

Pawła komentarz jest tak mądry i inspirujący, że pod jego wpływem zrodził się we mnie pomysł nowego artykułu (dodałam do listy) :). Riley, rewelacyjne uargumentowała swoje zdanie. Vanessa, wymieniła cechę bazową i również poparła swoją odpowiedź ciekawym opisem.

Wybierając zwycięzców, biorę pod uwagę zarówno treść komentarza, jak i udostępnienie wpisu na Facebooku. Czasem mam trudność w odnalezieniu Waszych udostępnień. Bardzo proszę, aby były one publikowane jako „publiczne”, wtedy mam do nich wgląd. To bardzo ułatwi mi zadanie.

Na koniec zdradzę, że do współpracy z Malinową dołącza nowe wydawnictwo, którego książki pojawią się już wkrótce. Będziecie zadowoleni. Gwarantuję :).

Zwycięzcom gratuluję i proszę o kontakt marzena@malinowa.tv, aby podać dane do wysyłki – imię, nazwisko, adres i numer telefonu dla kuriera.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl