PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Żyć w rodzinie i przetrwać – konkurs

Dlaczego musiałam wyjść właśnie za ciebie? Dlaczego właśnie ze mną musiałeś się ożenić? Dlaczego jesteśmy w związku? Podobne pytania zadaje sobie pewnie niejedna i niejeden z nas. Zwykle w odpowiedzi pada: „Poznaliśmy się właściwie przez przypadek, a potem wszystko samo się potoczyło”. Może ludzie wpadają na siebie niechcący, ale przecież już chwilę potem mogliby wzajemnie się zignorować. Nie wiem, co kieruje naszym życiem, ale naszymi związkami na pewno nie kieruje przypadek.

Żyć w rodzinie i przetrwać

Typy małżeństw, rodzina w zgodzie, rodzina w konflikcie, czego każdy z nas uczy się od niemowlęctwa, poprzez dzieciństwo, dojrzewanie, aż do wejścia w związek. To tematy podejmowane w książce „Żyć w rodzinie i przetrwać”, napisanej w formie dialogu psychoterapeuty Robina Skynnera i aktora, członka grupy Monty Pythona Johna Cleese’a.
Żyć w rodzinie i przetrwać

Związek okazuje się być tylko sprawdzianem, testem, polem na którym rozgrywa się życie, czy też realizuje się konkretna sfera życia. Jest wnoszeniem siebie w relację. W nową relację. Ale nigdy pierwszą.

Być może jesteś bardzo młodą osobą, a może masz już swoje lata, ale tak się złożyło, że do tej pory nie dane było Ci poznać nikogo „szczególnego”, z kim chciałabyś/chciałbyś nawiązać bliższą więź. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz miłosnych doświadczeń i oto właśnie angażujesz się w swój pierwszy w życiu związek, to możesz mieć pewność – zdecydowanie to nie jest Twój pierwszy związek. To nie jest Twoja pierwsza więź.

A to, kogo wybierzesz, kim się zainteresujesz, jak ten związek będzie przebiegał i czy będzie satysfakcjonujący, zależy w pierwszej kolejności od rodziny i otoczenia, w którym się wychowałaś/wychowałeś. A dopiero w drugiej kolejności od tego, na ile masz świadomość swojej „wewnętrznej sytuacji” i co teraz z tym zrobisz.

Żyć w rodzinie i przetrwać

Żyć w rodzinie i przetrwać
Jeżeli chcesz przeczytać spis treści, kliknij w zdjęcie, a następnie w jego prawy górny róg, aby je powiększyć

Żyć w rodzinie i przetrwać
Żyć w rodzinie i przetrwać

„Żyć w rodzinie i przetrwać” – mądra, odkrywcza, porządkująca, choć nielekka książka. Przeczytana z wypiekami na twarzy! Do rozdania w konkursie mam jej dwa egzemplarze.

KONKURS

Zadania konkursowe są następujące:

1. Udostępnij ten wpis – https://www.malinowa.tv/2014/12/zyc-w-rodzinie-i-przetrwac-konkurs.html – na swojej tablicy na Facebook’u.
2. W komentarzu pod dzisiejszym artykułem napisz, co według Ciebie wynosimy z rodziny i przenosimy na swój związek? Możesz udzielić ogólnej odpowiedzi, ale możesz też, bazując na doświadczeniu, napisać o sobie.

Konkurs trwa od 3.12.2014 do 7.12.2014 do godziny 23:59. Wygrywają dwie osoby. Wyniki zostaną podane w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu na fanpage’u MalinowejTv i na blogu pod tym artykułem.

Wyniki

Książkę „Żyć w rodzinie i przetrwać” otrzymują Milena Rogowska i Paweł Łabuzek. Oba komentarze zostały dodane akurat pod linkiem do wpisu na Facebooku, dlatego umieszczam je również w komentarzach pod artykułem.

Milenie i Pawłowi gratuluję i proszę o kontakt marzena@malinowa.tv, aby podać dane do wysyłki – imię, nazwisko, adres i numer telefonu dla kuriera.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl