PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Kiedy człowiek sam sobie przeszkadza

Brak zadowolenia z siebie i ze swojego życia towarzyszy wielu z nas. Sposobem na osiągnięcie satysfakcji jest skierowanie uwagi na siebie. Budowanie poczucia własnej wartości, zaufania i szacunku do siebie. W przeciwnym razie możemy spędzić całe życie na dążeniu do sukcesu i szukaniu szczęścia, nie doświadczając go nigdy w pełni.
Małgorzata Braunek

Jestem stale pod wrażeniem myśli, którą Małgorzata Braunek podzieliła się w książce „Energia kobiet”. Wyznała, że mimo wielu ról aktorskich czuła się niespełniona.

Dla osoby niespełnionej sukcesy są czymś zewnętrznym, ich się wtedy nie docenia. Nie ma się świadomości ich posiadania, bo niespełnienie polega na stałym pragnieniu czegoś jeszcze. Niespełnienie to brak szacunku i zaufania do samego siebie. Wtedy się nie ceniłam, nie ceniłam tego, co dostałam, co robiłam, co miałam, bo zupełnie nie wierzyłam w siebie. To uczucie dalej mi gdzieś tam towarzyszy, nie mogę powiedzieć, że jestem pełna wiary w siebie, ale nauczyłam się nie mieć złudzeń na swój temat. To bardzo pomaga.

Wtedy, nawet gdybym weszła na Mount Everest aktorstwa, to bym kompletnie nie była w stanie tego docenić i nawet się tym cieszyć specjalnie.

Polecam: Rewolucja jest w Tobie

Bywa że to, co robisz, Twój zawód, Twoje zajęcie daje Ci spełnienie tylko chwilowe, z jednej strony działa trochę jak narkotyk (te krótkie wzmocnienia pozytywne), ale z drugiej daje poczucie bezsensu, pustki, nijakości, braku pełnego zaangażowania. Niektórzy mówią – nie mam do tego serca. Inni – wypalam się. Małgorzata Braunek określiła to jeszcze inaczej, jednym zdaniem – Czułam tylko, że to wszystko są ułudy.


Przeczytaj też: To kim jesteś wystarczy, jeśli tylko będziesz tym jawnie

Czasem nie doceniamy tego, co mamy (w różnych sferach życia), nie dlatego, że jesteśmy pazerni, zachłanni i ciągle chcemy więcej, ale dlatego, że najzwyczajniej w świecie nie wierzymy w siebie.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl