PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Osobowość zależna a seks

Kobieta, która nie potrafi podjąć sama decyzji, kobieta zalękniona, zazdrosna, nerwowa. Zależna. Twierdzi, że „kocha za bardzo”. A jak wygląda jej życie intymne?
kocham za bardzo

Dzisiaj dwa przykłady z gabinetu B. De Angeles do przemyślenia. A potem konfrontacja – jak to się ma do naszego życia.

  1. „Nic mi tak nie odbiera ochoty na seks jak kobieta zupełna inwalidka w sprawach uczuciowych. Wiesz, chodzi mi o typ kobiety, która nie potrafi podjąć sama żadnej decyzji, która wpada w chorobliwą panikę, jeśli spojrzę na inną, która trzyma się mnie kurczowo przez cały czas, gdy jesteśmy gdzieś razem. W towarzystwie takiej kobiety czuję się jak w sidłach, duszę się i choćby była najpiękniejsza na świecie, prędko przechodzi mi na nią ochota!
  1. „Najmniej mnie pociągają kobiety, które grają rolę życiowej ofiary. Potrafią zawsze mieć pretensje do innych, jeśli nie mogą uporać się z własnymi problemami, a same wciąż balansują na krawędzi załamania nerwowego. Miałem kiedyś dziewczynę, która po każdej naszej kłótni groziła mi samobójstwem. Nie wierzyłem w to, ale bywała nieraz taka bezradna, że czułem się winny, choćby z powodu sprzeczki. Mniej więcej po sześciu miesiącach poczułem, że mnie w niej nic już nie pociąga, nie czuję żadnego pożądania”.

    Osobowość zależna: Nadmierna zależność od partnera i innych osób 

Każdy człowiek jest osobny, pojedynczy, należący do siebie samego, indywidualny, odrębny. Niektórym wydaje się, że istnieją dopiero w parze. Bez drugiej osoby brakuje im jakiejś „części”. Dążą do dopełnienia. Związkowi nie rokuje dobrze, gdy kobieta nie jest zdolna do samowystarczalności i oczekuje, że mężczyzna wypełni pustkę jej życia. Podobnie mężczyzna, który twierdzi, że bez kobiety nie może się obejść.

 

Jeśli problem dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby, koniecznie przeczytaj: Jak nie kochać za bardzo?

 

Czy to prawda, że związki udają się tylko tym, którzy potencjalnie są gotowi pozostać „samotnikami”?


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl