PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Miłośnica – kobieta ratująca życie facetom

Osiemnaste urodziny obchodziłam dawno temu, ale pamiętam doskonale ten dzień ;) Rodzice wybierali się na grilla za miasto, a ja szykowałam swoją pierwszą w życiu mega imprezę. Duża część przygotowań polegała na przekupywaniu ciastem sąsiadów (nieświadomych tego, jak bardzo ta noc może okazać się dla nich bezsenna).

Sąsiadka z dołu przy okazji mojego do niej wtargnięcia, złożyła życzenia i podarowała książkę Marii Nurowskiej o wiele mówiącym tytule „Miłośnica”. Lektura na moją „nową drogę życia” ;).

miłośnicaak

 

Główną bohaterką jest Krystyna Skarbek (ur. 1 maja 1908 w Warszawie, zm. 15 czerwca 1952 w Londynie) – agentka brytyjskiej tajnej służby SOE, znana jako Christine Granville. Kobieta, której odwagi nie mam nawet w połowie. Na szczęście nieidealna, a jej miłosnego i osobowościowego „poplątania” pewnie każdy z nas nieco w sobie odnajdzie.

Pierwszy akapit „Miłośnicy”: „Elle avait du chien – mówią Francuzi. Ktoś powiedział: „Wabiła jak suka…”. Pewnie dlatego kobiety jej nie lubiły. Mężczyzn intrygowała, lgnęli do niej, czuła się jednak przy nich samotna. Czuła się samotna przy mężczyznach, przy kobietach, ze wszystkimi. Często słychać było jej śmiech. Nie słychać było jej słów. Dlaczego? Tak mogłaby się zaczynać powieść o Krystynie Skarbek, gdybym zdecydowała się ją napisać….

Przeczytajcie koniecznie, żeby zobaczyć, w jaki sposób kobieta ratuje życie spotykanym na swojej drodze mężczyznom. Oczywiście nie potrzebuje do tego granatów. Wystarczy, że jest histrioniczką :]

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl