PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Każdy Twój ruch ma znaczenie

Dlaczego jesteś tu, a nie tam? Dlaczego z tą, a nie inną osobą? Dlaczego zajmujesz się tym właśnie? Czy to efekt jakichś szczególnych działań, dogłębnie przemyślanych decyzji?

każdy ruchIle razy miało być tak, a wyszło zupełnie inaczej. I ile razy mimo, że wyszło inaczej, wcale źle nie wyszło :). Obmyślasz, zamierzasz, działasz, a potem plany biorą w łeb i następuje nagły zwrot akcji.

Kamienie życia… Tak nazywamy momenty, w których rozstrzyga się los człowieka. Wbrew wyobrażeniom ludzi, na ostateczny kształt tego losu nie składają się same niezwykłe wydarzenia. Często decydują o nim sprawy błahe. Na przykład ktoś w pewnej chwili skręci na drodze w lewo zamiast w prawo, podniesie kasztan, który spadł z drzewa, spóźni się do szkoły lub do pracy. I nagle okaże się, że w przyszłości zostanie wielkim podróżnikiem. A gdyby skręcił w prawo i stanął pod drzewem, chroniąc się przed deszczem, pogawędził z przygodną kobietą, to okaże się, że resztę życia spędzi w niewielkim miasteczku. I właśnie takie, pozornie niewiele znaczące decyzje, wywierające wpływ na los człowieka, nazywamy Kamieniami Życia.
(D. Terakowska)

Jak to działa?

Spróbujmy zastanowić się nad wybranym faktem ze swojego życia. Gdyby tak „na podglądzie” cofnąć kolejne wydarzenia, okazałoby się, że na nasz film składa się całe mnóstwo przypadkowych akcji. Chyba dopiero z perspektywy czasu potrafimy nadać im sens.

Bo o życiu decydują błahostki

Pociągając za jeden sznureczek, zrzucamy na siebie całą lawinę konsekwencji. Możemy ich nie widzieć i nie czuć, ale one są. A cała zabawa polega właśnie na pociąganiu za owe sznureczki. I rzadko kiedy są to decyzje przemyślane i bezpieczne. Zresztą żadna z tych dróg nie jest ani dobra, ani zła. A już na pewno my sami nie możemy nic o tym wiedzieć. Co najwyżej – wydaje nam się.

Ale każdy nasz ruch ma znaczenie. Jutro dowiemy się jakie.


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl