PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Justyna Adamczyk, Agnieszka Maciejak i Maciej Budzich – Wenusjanki #17

Ostatnie w tym roku spotkanie Wenusjanek przyjemne i odkrywcze za sprawą Justyny Adamczyk, refleksyjne i budujące dzięki Agnieszce Maciejak, energetyczne i inspirujące ze względu na wystąpienie Maćka Budzicha.
Wenusjanki

Ostatnie spotkanie w roku 2015 skłania do refleksji. Dzięki konferencjom Wenusjanek poznałam i stale poznaję mnóstwo niesamowitych kobiet. W pierwszej kolejności Anitę Kijankę – pomysłodawczynię i koordynatorkę projektu Wenusjanki. Moją rówieśniczkę. Wymienić i wyściskać (nie tylko wirtualnie) muszę też Luizę Jurgiel-Żyłę. Niesamowita dziewczyna, zaraża otwartością :).

Kobiet na konferencjach wiele, więc długo by jeszcze wyliczać… Czasem wśród uczestników pojawiają się również panowie. Maciej Margas – strasznie sympatyczny i oddany swoim fotograficznym pasjom. Słyszeliście pewnie o realizowanym ostatnio przez Maćka projekcie „Warszawa z lotu ptaka”. Kolejny mężczyzna z charyzmą, to Adam Ringer – współwłaściciel sieci kawiarni Green Caffè Nero i wielu innych biznesów. Gigant.

Naprawdę nie starczyłoby miejsca, gdyby chcieć wypisać wszystkie wspaniałe osoby poznane na wenusjankowych konferencjach.

Zapraszam do powspominania, jak wyglądały kolejne spotkania Wenusjanek. Poniżej relacje z tych, w których osobiście uczestniczyłam.

 

Wenusjanki #2
Wenusjanki
Wenusjanki #3
Wenusjanki
Wenusjanki #4
Wenusjanki
Wenusjanki #13
Wenusjanki
Wenusjanki #14
Wenusjanki
Wenusjanki #15
Wenusjanki
Wenusjanki #16
Wenusjanki


A tymczasem za nami siedemnaste już spotkanie Wenusjanek w Warszawie. Zaproszeni przez Anitę Kijankę goście to: Justyna Adamczyk, Agnieszka Maciejak, Maciej Budzich. A zabawy networkingowe umiliła nam muzycznie Magda Gleinert.

Pozwólcie, że przedstawię pokrótce prelegentów oraz podzielę się zasłyszanymi od nich informacjami i ciekawostkami. 

Justyna Adamczyk

Redaktor Naczelna prestiżowego Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska i członkini Zarządu Slow Food Warszawa. Odwiedziła setki restauracji odznaczonych wyróżnieniami Gault&Millau, Michelina i 50 Best San Pellegrino.

Justyna Adamczyk
Justyna Adamczyk jest szefem inspektorów, dlatego w przeciwieństwie do nich może się ujawnić. Inspektorzy natomiast pozostają anonimowi, aby odwiedzając restauracje, móc je obiektywnie ocenić i opisać. Pod uwagę brana jest „jakość serwowanego jedzenia, kunszt kucharzy i poziom obsługi klientów”.

Pani Justyna podkreśla, że w tym roku do przewodnika wchodzi tyle restauracji, ile na to zasługuje. Nie ma górnego limitu.

Każda z odwiedzanych przez nas restauracji podlega ocenie według unikalnej metodologii bazującej na 100-elementowym kwestionariuszu. System ten – wypracowany przez pięć dekad doświadczeń setek inspektorów w wielu krajach – skonstruowano w taki sposób, aby był jak najbardziej obiektywny. Dzięki temu możemy jedną miarą oceniać i porównywać restauracje we wszystkich krajach.

Restauracje oceniane są w skali od 1 do 20 punktów. Na tę notę składa się wiele elementów, lecz decydująca jest ocena samego jedzenia: doboru produktów, technik przyrządzenia, zestawień smakowych oraz prezentacji (Justyna Adamczyk, Gault&Millau Polska).

Warto w tym miejscu wspomnieć o charakterze pracy inspektora. Podobno zajęcie to nie jest tak przyjemne i beztroskie, jak mogłoby się wydawać. Inspektor próbuje około dziesięciu dań, potem wypełnia 100-punktowy kwestionariusz, co zajmuje zwykle półtorej godziny, a następnie pisze recenzję.

Och, gdybym tylko spełniała wymagania, mogłabym się „poświęcić” ;).

Justyna Adamczyk
W przewodniku oprócz polecanych restauracji, znajdziemy także hotele oraz najlepsze produkty spożywcze charakterystyczne dla danego regionu i oczywiście miejsca, gdzie można je zakupić. 

Agnieszka Maciejak

Jedna z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych projektantów polskiej sceny modowej. Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. We wrześniu otworzyła swój pierwszy, autorski butik w Warszawie. Ciekawostka – ubiera się u niej Agnieszka Radwańska.

Agnieszka Maciejak

Agnieszka Maciejak jest osobą o „artystycznej duszy”. Zdecydowanie. Podczas wenusjankowej prelekcji podzieliła się kilkoma głębszymi myślami, wynikającymi z doświadczeń. Zawodowych, rozwojowych, życiowych. Ujęła mnie nimi bardzo. 

Wiele lat pracowałam nad tym, żeby być pewna tego, co robię. I jestem.

Ja nie czuję się oceniania. Ja jestem pewna tego, co robię.

Daję im największą jakość według swojej skali. I wiem, że daję im, co najlepsze”.

Aby powstała kolekcja, muszę parę rzeczy przeżyć.

Zbyt wiele rzeczy dziś się produkuje, zbyt wiele rzeczy się kupuje i zbyt wiele rzeczy się wyrzuca.

Maciek Budzich

Autor bloga o mediach, reklamie i marketingu – mediafun.pl

Maciej Budzich

Maćka znam głównie z powodu własnej działalności blogerskiej. Uczestniczyłam w organizowanych przez niego wydarzeniach, np. OchMyBlog i MediafunLAB.

Kolejna doskonała, energetyczna, ale i merytoryczna zarazem prezentacja. Maciek poruszył wiele tematów. Wskazówki, które wydają mi się najważniejsze w kontekście działań społecznościowych, to: angażowanie społeczności, błyskawiczne reagowanie i umiejętność opowiedzenia historii. Hasła niby jasne, może dla niektórych nawet oczywiste. Jednak najlepiej wychodzą tym, którzy „czują ten klimat” (np. Michał Sadowski z Brand24 czy Tom Dickson, miksujący różne przedmioty, aby pokazać siłę blendera i zachęcić do jego zakupu). Naturalnie, pomysłowo, zabawnie.

***

Bardzo się cieszę, że mogłam po raz kolejny spędzić czas w gronie znanych mi już Wenusjanek, ale też spotkać tak wiele nowych, ciekawych osób, dowiedzieć się, czym się zajmują i poznać ich punkt widzenia.

Zamierzałam zakończyć słowami – Do zobaczenia w roku 2016!
Ale mam dziwne przeczucie, graniczące z pewnością, że zobaczymy się jeszcze wcześniej ;)

Marzena Lipka

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl