PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Dlaczego kobiety rozpraszają się podczas seksu?

Mężczyźni marzą, aby ich kobiety w łóżku skupiły się całkowicie na miłości. Panie też chciałyby umieć oddać się wyłącznie przyjemności. Tymczasem potrafi je rozproszyć dosłownie wszystko. Jak temu zaradzić?Kobieta w łóżku

Do opublikowania tego krótkiego, lekkiego wpisu, a jednocześnie poruszenia istotnego przecież tematu, skłoniły mnie okoliczności. Jakiś czas temu pisałam o filmie „To właśnie seks” (The Little Death).

Zobacz zdjęcia i zwiastun: To właśnie seks – przebojowa komedia o fantazjach erotycznych

 

Dzisiaj mam dla Was zaproszenia na pokaz tego filmu. Ale o tym za chwilę. Wróćmy do tematu, którego dotyczyć będzie pytanie konkursowe.

Kobiety w łóżku

Mówi się, że kobiety są nadmiernie zaabsorbowane otoczeniem podczas uprawiania seksu. Opuszczają rolety przejęte tym, że ktoś może podglądać. Nie chcą zachowywać się zbyt głośno ze względu na cienkie ściany. A nawet w super odizolowanej od świata sypialni narzekają, że jest zbyt jasno, zbyt ciemno, za ciepło, za zimno itd. Zawsze coś.

Niektóre nie wyobrażają sobie intymnych zbliżeń bez odpowiedniego przygotowania (kąpiel, depilacja, balsam itp.). W przeciwnym razie czują się tak bardzo niekomfortowo psychicznie, że nie będą w stanie pomyśleć o czymś innym. Albo raczej przez moment przestać myśleć. A ich myśli potrafią krążyć wokół miliona spraw codziennych, np. co zrobić jutro na obiad, czy wyjęłam pranie z pralki, zapomniałam oddzwonić do koleżanki.

Mężczyźni nie przejmują się takimi sprawami. Jeśli skupiają się w danym momencie na seksie, to niewiele rzeczy jest w stanie ich rozproszyć. Przynajmniej teoretycznie.

No właśnie. Jaka jest teoria?

Odprężenie i brak zmartwień

Z badań wynika, że kobieta zaczyna odczuwać przyjemność, kiedy zwiększa się aktywność w korze somatoczuciowej, a obniża się aktywność w ciele migdałowatym i w podwzgórzu (obszarze mózgu odpowiedzialnym za czujność i lęk). Wniosek z tego taki, że kobiety mogą cieszyć się seksem dopiero, kiedy są odprężone, nic ich nie martwi i nie rozprasza.

A uzasadnienia wywodzące się z teorii ewolucyjnych? Jest coś na rzeczy. Wiemy, że kobiety mają bardziej podzielną uwagę od mężczyzn, ich mózg działa wielotorowo, może docierać do niego wiele sygnałów jednocześnie. Uzasadnienie jest proste – kiedy mężczyzna wybierał się na polowanie, kobieta ogarniała w jaskini mnóstwo spraw naraz – sprzątanie, karmienie dziecka, rysowanie na ścianach i utrzymywanie ognia (najważniejsze!).

Ale w jaki sposób przenosi się owa pierwotna podzielność uwagi na seks? Argumenty nieco mnie rozbawiły, ale są całkiem racjonalne.

Ognisko nie wygasa, ale namiętność ledwo się tli

Coś kosztem czegoś. Gdyby oboje partnerzy skupiali się wyłącznie na seksie, mogliby zostać zaatakowani przez drapieżników. Któreś z nich musiało wyewoluować tak, aby utrzymać straż. Wypadło na kobietę :).

Dziś poza naprawdę poważnymi zmartwieniami oraz faktycznym (choć jednak częściej złudnym) poczuciem braku czasu, większych drapieżników chyba nie ma. Ze zmartwieniami nie dyskutuję. Natomiast czas? Czas podobno ma się na to, na co się go chce mieć.

Konkurs

Mam dla Was trzy podwójne zaproszenia na pokaz filmu „To właśnie seks”.

Zadania konkursowe są następujące:

1. Udostępnij ten wpis – https://www.malinowa.tv/2015/03/dlaczego-kobiety-rozpraszaja-sie-podczas-seksu.html – na swojej tablicy na Facebook’u.

2. Pod artykułem na fanpage’u Malinowej lub na blogu pod tym wpisem dodaj komentarz w odpowiedzi na pytanie – Panowie, jaki macie pomysł na zrelaksowanie kobiety, aby zapomniała o całym świecie i wbrew ewolucyjnym determinantom oddała się przyjemności? Panie, co według Was najbardziej sprzyja skupieniu się na miłości?

Konkurs trwa krótko – od 7.03.2015 do 9.03.2015 do godziny 12:00. Pokaz jest już w najbliższy wtorek 10 marca 2015 o godz. 19:00 w kinie Luna w Warszawie.

Wyniki zostaną podane najpóźniej do godziny 18:00 9.03.2015 na fanpage’u MalinowejTv i na blogu pod tym artykułem. Powodzenia!

Wyniki

Podwójne zaproszenia na film otrzymują Anna Sochan i Sabina Fabryczny. Gratuluję! :)

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl