PORADY ZWIĄZKOWE - POMOC PSYCHOLOGICZNA - ARTYKUŁY I FELIETONY NIE TYLKO O RELACJACH

Jak umiera związek

Powodzenie związku można przewidzieć bardzo wcześnie. Zależy ono w ogromnej mierze od tego, w jaki sposób para rozwiązuje konflikty. Dlaczego jednak zauważamy to dopiero, kiedy spory stają się coraz częstsze i bardziej intensywne, a poczucie przepaści między partnerami rośnie?

Książka Projekt związek

Dzisiejszy wpis inspirowany jest książką „Projekt: związek” autorstwa Kingi Korskiej. Czy może być coś przyjemniejszego od poznawania tajników miłości i zasad budowania trwałej relacji poprzez zanurzanie się w lekturze komiksu? Rzadko spotykana, a tak ciekawa forma przekazu. W sam raz dla czytelników żyjących w świecie obrazów. Jednak autorka nie zamierza odmienną formą odwrócić uwagę od treści. Wręcz przeciwnie. Komiks opiera się zarówno na jej własnych obserwacjach, jak również psychologicznych teoriach na temat miłości i nie tylko (zasada Pareta, teoria neuronów lustrzanych, „tunele rzeczywistości” itp.).

Związek - rozwiązywanie konfliktów

W ten sposób dowiadujemy się między innymi, czy kłamstwo w związku opłaca się, co osiągniemy kontrolując partnera, na czym polega skuteczna komunikacja w relacji, co czyni kobietę atrakcyjną w oczach mężczyzn, jak podtrzymać namiętność oraz co sprzyja intymności i bliskości? A wszystko zilustrowane w lekki, zabawny sposób.

Dla przykładu postanowiłam zaprezentować jedno z poruszonych zagadnień. Zatytułowane dosyć mrocznie – „Jak umiera związek” – a niosące niezwykle pozytywne przesłanie: Mamy wpływ. Na wszystko mamy wpływ. Mamy szansę odwrócić bieg wydarzeń.

Projekt związekProjekt związekKomiks - Projekt związekProjekt związek- książka

Książka wartościowa w treści. I wyjątkowo przyjemna w formie :) Polecam.

PS Aha, i pamiętajmy, że w złości wbrew pozorom nie mówi się prawdy – podobnie po pijanemu. To dwa bardzo bliskie sobie „stany nietrzeźwości”.

 


Podoba Ci się ten wpis?

Udostępnij go znajomym. A jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, zapisz się do NEWSLETTERA.

 


Zenbox.pl